جایزه شرکت در سرشماری: ۱ گیگابایت اینترنت رایگان

مرکز آمار ایران نخستین سرشماری اینترنتی را از فردا در سراسر کشور آغاز میکند و جایزه شرکت در ‌آن ۱ گیگابایت اینترنت است.

هزینه یک گیگابایت اینترنت هم اکنون حدود ۱۵۰۰ تومان است و ارزش چندانی ندارد و البته مرکز آمار مشخص نکرده همین ۱ گیگابایت اینترنت به چه صورت در اختیار شرکت کنندگان در نظرسنجی قرار می‌گیرد.

همچنین هزار نفر ازخانوارهایی که در این سرشماری شرکت کنند از طریق قرعه جایزه ۱ میلیون تومانی دریافت میکنند.

تلاش مرکز آمار ایران برای آن است که خانواده‌های ایرانی خود از طریق مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir اطلاعات را وارد کنند و هنگام ورود ماموران مرکز آمار نیازی به گرفتن اطلاعات نباشد.

با این حال به گفته علی پرسا رییس مرکز آمار ایران انتظار می‌رود حدود ۳۵ درصد از خانوارهای کشور اطلاعات خود را به شکل اینترنتی در اختیار مرکز آ‌مار ایران قرار دهند.

خانوارهایی که به شکل اینترنتی سرشماری می شوند در پایان سامانه به آنها کدی می دهد ، این کد باید از سوی خانوار نگهداری شود و زمانی که ماموران سرشماری به خانه انها مراجعه کردند با ارایه کد مورد نظر دیگر از آنها سرشماری نمی شود .

به گفته رییس مرکز امار ایران،سرپرستان خانوار با در دست داشتن اطلاعات خانوار می توانند از طریق گوشی هوشمند به وارد کردن اطلاعات خود بپردازند.

رییس مرکز آمار همچنین گفته اطلاعات سرشماری حضوری از طریق تبلت جمع آوری می شود که در واقع با دو روش اینترنتی و استفاده از تبلت به سمت مدرن شدن در حوزه امار گام بر می داریم.

وی در خصوص نتایج سرشماری گفت:نتایج سرشماری کاملا محرمانه است و حتی با دستور قضایی هم نمی توان به انها دست یافت.

  1. محمد گفت:

    چه جالب! عمرا بدن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *